اخبار عمومی / گوناگون

دستمزد وحشتناک نجومی کریم باقری از دستیاری اسکوچیچ در دوران ریاست عزیزی خادم

فاش شدن درآمد نجومی کریم باقری از دستیاری اسکوچیچ در دوران ریاست عزیزی خادم

فاش شدن درآمد نجومی کریم باقری از دستیاری اسکوچیچ در دوران ریاست عزیزی خادم

پس از عزل شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال و با ادامه ی تحقیقات درباره ی تخلفات وی در طول مدیریت کوتاه یک ساله اش، هر روز ابعاد تازه ای از فعالیت های غیرقانونی وی آشکار می شود. پیش تر یکی از تخلفات عزیزی خادم پرداخت دستمزدها و پاداش های کلان به برخی مشاوران و اعضای تیم ملی فوتبال اعلام شده بود و حالا مبلغ دقیق برخی از این پرداخت ها فاش شده است، از جمله درآمد میلیاردی کریم باقری از قِبل همکاری اش با تیم ملی فوتبال ایران به عنوان دستیار اسکوچیچ.

بر اساس اسناد و مدارک مالی و خزانه‌ داری فدراسیون فوتبال، کریم باقری به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ، برای هر بازی تیم ملی دستمزد ۱۵۵ میلیون تومانی بعنوان حقوق و مزایا دریافت کرده است.

کریم باقری قبل از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین، با درخواست دراگان اسکوچیچ و تأیید شهاب‌ الدین عزیزی خادم به عضویت کادر فنی تیم ملی در آمد. او در یک سال گذشته، در هنگام‌ برگزاری اردوها از تمرینات پرسپولیس جدا و به تیم ملی ایران ملحق می‌ شد و نقش او را چیزی ما بین سرپرست و مربیگری در تیم ملی می‌ دانستند که قرار است نظم و انضباط در هنگام اردوها را به خاطر شخصیت کاریزماتیک خود حفظ کند.

با این حال، بعد از انتشار اعداد و ارقام دریافتی رفقای رئیس و اعضای فدراسیون فوتبال و تیم ملی در دوران ریاست شهاب‌ الدین عزیزی خادم، شائبه ی دریافت دستمزد ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر مسابقه از سوی کریم باقری مطرح شد که برای برخی غیر قابل پذیرش بود.

بر اساس بخشی از اسناد و مدارک مالی دوره‌ ی ریاست عزیزی خادم قراردادهای هنگفت و سرسام‌ آوری با کادر اجرایی و فنی تیم ملی منعقد شده که بررسی آن ها نشان می‌ دهد نه تنها حقوق‌ های غیرقابل باوری در این دوره پرداخت شده، بلکه پاداش‌ هایی هم مازاد بر دستمزدهای پرداختی، به این نفرات تعلق یافته است.

کریم باقری با قرارداد ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر بازی، مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای ۹ مسابقه دریافت کرده و مازاد بر این، مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به اضافه ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم پول تو جیبی یورویی از این فدراسیبون گرفته تا جمع حقوق و مزایای کریم باقری ظرف یک سال همکاری با فدراسیون فوتبال بالغ بر یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شود.

هم‌چنین محمد خانبان، آنالیزور تیم ملی هم که به صورت پیمانکاری با این تیم کار می‌ کرد، برای هر بازی مبلغ ۷۰ میلیون تومان دریافت کرده که جمعاً بالغ بر ۸۴۰ میلیون تومان شده است. خانبان با دریافت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان پاداش و ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پول تو جیبی یورویی، حدود ۸۷۵ میلیون تومان دریافت کرده است.

البته ایرادهایی هم به مبلغ دریافتی از سوی کریم باقری و مهرداد خانبان، دستیار مربی و انالیزور تیم ملی به جهت حضور همزمان در تیم پرسپولیس و دریافت حقوق و مزایای این تیم وارد است چرا که بر این اساس پاداش‌ های دریافتی از سوی این دو نفر غیر عادی و نامتعارف و بی‌ سابقه به نسبت ادوار گذشته است.

در کنار این نفرات، محمودرضا رضایی، مدیر رسانه‌ ای سابق تیم ملی نیز علاوه بر حقوق ماهانه ۳۵ میلیون تومان و پاداش ۱۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی و پول توجیبی ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی، جمعا ۶۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از این فدراسیون دریافتی داشته است.

علی اصغر قربانعلی پور، مربی بدنساز تیم ملی ایران که از اواسط مراحل انتخابی به تیم ملی ملحق شد، با حقوق و مزایای ماهانه ۸۰ میلیون تومان و پاداش ۶۰۹ میلیون تومانی، جمعاً برای ۶ ماه، یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان دریافتی داشته است.

بررسی گزارش‌ ها و قراردادهای مالی موجود حاکی از پرداخت پاداش‌ های بی‌حساب و کتاب در فدراسیون فوتبال دارد. با استناد به سقف حقوق و مزایای نهادهای عمومی غیردولتی در سال ۱۴۰۰ که مبلغ ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای رده‌ های بالای مدیریتی تعیین شده و دریافت‌ کمک‌ های دولتی که ۸۰ درصد از درآمدهای این فدراسیون را شامل شده است، حقوق و مزایای دریافتی پرسنل فدراسیون فوتبال فاقد توجیهات قانونی و خلاف بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *