اخبار

دوره های آموزشی

جولان پرستاران کودک در بازار کار پرتلاطم آمریکا

به گزارش خبرگزاری‌ NBC، والدین آمریکایی دو سال قرنطینه‌‌ را با سختی کنار کودکان خود پشت سر گذاشتند و حالا با یک شوک جدید مواجه شده‌‌اند: افزایش چشمگیر دستمزد پرستاران کودک. این نیروی کار که حالا در آمریکا حکم طلا را پیدا کرده و عمده کارکنان آن را هم جوانان کم‌سن تشکیل می‌دهند، به گفته روزنامه وال‌استریت ژورنال، ساعتی ۳۰دلار دریافت می‌کنند.

خبرنگار وال استریت ژورنال می‌گوید: «بعد از دو سال سروکله زدن با بچه‌ها در خانه، والدین حالا حضوری به سر کار و زندگی اجتماعی خود برگشته‌‌اند و برای استخدام پرستاران کودک رقابت شدیدی شکل گرفته است.» یک خانم ۱۹ ساله به نام اما شارکانسکی از ماساچوست، به وال استریت ژورنال گفته برای پرستاری کودک ساعتی ۳۰ دلار دریافت می‌کند که این رقم در همین دو سه سال گذشته، فقط ۱۲ دلار بود. او می‌گوید: «چند سال پیش، با کمرویی هر چه تمام‌‌تر وارد خانه صاحب‌‌کارت می‌شدی، مبلغ خیلی کمی دریافت می‌کردی و بابت آن خیلی هم قدردان بودی. اما حالا که به محل کار می‌‌روم و از کودکشان نگهداری می‌کنم، آنها بیشتر از من قدردان هستند.» بنیان‌‌گذار و مدیرعامل پلتفرم شبکه پرستاران «بامبینو»‌ (Bambino)، سین گرین، می‌گوید نرخ ۳۰ دلار سقف دستمزد پرستاران کودک است. با این حال، او تعجبی نمی‌کند وقتی می‌‌بیند برخی جوان‌‌های خیلی کم‌سن، قاطعانه چنین رقمی را طلب می‌کنند. قبل از پاندمی، نرخ تورم دستمزد پرستاران کودک حدود ۲ درصد بود. در سال ۲۰۲۱ این رقم به حدود ۷ درصد افزایش پیدا کرد و در سال ۲۰۲۲ به ۱۲ درصد رسیده است.

گرین می‌گوید: «۲۰ سال پیش، دستمزد یک پرستار کودک تک‌رقمی و معمولا کمتر از ۱۰ دلار در ساعت بود. حالا خیلی رایج است که می‌‌بینیم این رقم به حداقل ۱۵ تا ۲۰ دلار و حتی در مواردی به بیش از ۳۰ دلار رسیده است.» این موضوع تا حد زیادی به کمبود نیروی کار در آمریکا برمی‌‌گردد. داده‌های فدرال نشان می‌دهد بازار کار فعلی در بهترین زمان خود برای نوجوان‌‌ها است، به‌طوری که نرخ بیکاری ۱۶ تا ۱۹ ساله‌ها به ۲/ ۱۰ درصد رسیده که کمترین میزان از دهه ۵۰ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
نوار کناری