اخبار

اخبار عمومی / گوناگون

نوآورترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۲

نویسنده: Kayleigh Bateman

مترجم: مرتضي ايراندوست

منبع: World Economic Forum
بر اساس گزارش جدید مجمع جهانی اقتصاد، باوجود چالش‌های جهانی فعلی، شهرهایی که دارای مراکز نوآوری و افراد با استعداد بیشتری هستند، از موقعیت بهتری برای موفقیت‌‌های آینده برخوردارند. بر اساس آخرین گزارش شرکت املاک‌ JLL، همان‌طور که شرکت‌ها به‌دنبال دسترسی به مراکز استعداد هستند تا ارزشمندترین سرمایه خود را بر مبنای آن قرار دهند، مکان‌‌هایی که از بهترین نوآوری‌‌ها و استعدادها برخوردار هستند از نظر فعالیت‌های اقتصادی از دیگران بهتر عمل و جریانی از سرمایه املاک و مستغلات را ایجاد می‌کنند.

5

بر اساس این گزارش، سانفرانسیسکو، لندن و پکن سلطه خود را در اقتصاد نوآوری حفظ می‌کنند. ایالات متحده با در اختیار داشتن نزدیک به 50 درصد از بازارهای برتر در صدر رتبه‌‌بندی سال 2022 قرار دارد. یافته‌ها نشان می‌دهد سن‌خوزه همچنان یک مرکز اصلی نوآوری است و بوستون و نیویورک به‌دلیل مجاورت با دانشگاه‌های معتبر به جذب سرمایه، شرکت‌ها و استعدادها ادامه می‌دهند. اروپا از نظر داشتن استعداد با در اختیار داشتن 7 شهر از 15 شهر برتر در این زمینه پیشتاز است، درحالی که لندن و پاریس به عنوان دو بازیگر اصلی در رده‌بندی 2022 شاخص هستند. در آسیا، سنگاپور کلید سرمایه‌‌گذاری مستقیم خارجی است.

کارول هاجسون، مدیر تحقیقات جهانی JLL می‌گوید: باوجود انواع چالش‌های جدید و وجود افرادی که مشتاق بازگشت به ادارات، سفر و معاشرت در سال جاری هستند، شهرهای بزرگ و دارای استعداد مانند سانفرانسیسکو، توکیو و لندن این مزیت را خواهند داشت که راه را برای بهبودی و جذب استعداد‌های بیشتر هموارتر کنند. این شهرها همچنین نشانه‌هایی از خوش‌‌بینی را برای بازار کار نشان می‌دهد، زیرا پس از همه‌‌گیری این شهرها هدف جدیدی را به عنوان مرکزی برای نوآوری و همکاری تحقق می‌‌بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
نوار کناری